З 9 по 15 березня 2021 року в Ліцеї №2 проходив тиждень філологічних дисциплін відповідно до затвердженого плану.
Розпочався тиждень урочистим мітингом з нагоди 207 річниці з дня народження видатного поета й мислителя Т. Шевченка «Уклоняюсь тобі, мій Кобзарю святий». З повагою до поета та вдячністю в серці діти читали вірші, закликали любити Україну та шанувати пам’ять великого генія рідного народу – Тараса Шевченка. Активну участь у підготовці й проведенні заходу взяли учні 4-А та 5-А класів (учителі Бутенко О.М. та Сипко Л.П. ).
Учитель Солодка О.В. для учнів 9-А кл. провела гру «Факт чи фейк про Кобзаря», а для 10-А кл. – вікторину «Сторінками творів Великого Кобзаря». Григорчук О.О. з учнями 6-Б кл. провела квест-гру «Калейдоскоп творчості Т.Г.Шевченка». Заходи сприяли поглибленню знань учнів про життя та творчість Великого Кобзаря, вихованню національної свідомості.
Протягом тижня вчителями-філологами було проведено цілий ряд цікавих заходів для школярів.
Плясецька С.О. провела для учнів 7-Б кл. мовознавчу гру «Мовне караоке-кафе ʺПузата хатаʺ», під час якої діти отримали різноманітні страви-завдання: «Мовне асорті», «Фонетичний лимонад», «Фразеологічне лате», «Кава американо», салат «Гострий язичок» та багато інших. Діти виявили ґрунтовні знання з мови, а наприкінці заходу отримали смаколики. А серед учнів 5-А кл. під час інтелектуальної мовно-літературної гри визначили «найрозумнішого» п’ятикласника. Захід було проведено у форматі відомої телевізійної гри. У І (відбірковому) турі змагалися всі діти, до другого дійшли шестеро школярів, а у фінал пройшли троє – Глабець А., Лєщук В. та Кривіцька М. Найрозумнішою за підсумками розв’язання всіх завдань журі визначило Кривіцьку Марію.
Учителі Сипко Л.П. та Солодка О.В. запросили учнів 5-А кл. у мовознавчу кав’ярню «Юний філолог», де пригостили такими стравами: гаряча страва «Смакота в горнятках», страва-сюрприз «Загадкова нотка», напій «Фразеологічний коктейль», кава «І чужого навчайтесь, і свого не цурайтесь», морозиво з антонімічною начинкою, десерт «Шоколадна поезія».
Діти показати свої знання, вміння, ерудицію і кмітливість. А найактивніші за кількістю отриманих зірочок отримали бали високого рівня.
Для учнів 11-А кл. вчитель Сипко Л.П. провела урок-лінгвістичне дослідження «Складне речення через призму поезій Ліни Костенко» (із розділу «Готуємося до ЗНО»). На уроці діти виконували вправи нового формату ЗНО: робота з деформованим текстом, завдання на відповідність синтаксичного значення фрагментів простого і складного речень, а також завдання творчої лабораторії. Випускники не просто зробили ще один крок назустріч ЗНО, а й поринули в чарівний , глибокий і такий злободенний світ поезій Ліни Костенко.
Веснянко Л.В. для здобувачів освіти провела урок «Поезія І.Драча «Балада про соняшник» в малюнках та ілюстраціях», який сприяв підготовці до ЗНО саме з літератури ХХ ст.. Серед учнів 5-Б кл. педагог провела квест «Мовний лабіринт» (перемогла команда «Рідне слово»), для 8-Б кл. – квест «Мовними стежками»,а для школярів 10-А кл. – «Орфографія для старшокласників». З нагоди ювілею поетеси учні 8-11 кл. переглянули презентацію «Цікаві факти про Лесю Українку».
Для учнів 6-А та 7-А кл. учитель Сипко Л.П. підготувала і провела вікторину «Лінгвістичні смаколики», під час якої діти виконували цікаві завдання не лише на знання рідної мови, а й виявили творчі здібності.
Григорчук О.О. з учнями 6-х кл. та 9-А кл. організувала виставку «Рекламуємо книгу». Учитель залучила до Всеукраїнського дистанційного фестивалю-конкурсу «На струнах Кобзаревої душі» таких учнів: Григорчук А. – 6-А кл., Борецька В. – 6-Б кл., Ільків А. – 9-А кл.. Учениця Ільків А. також узяла участь і в обласному конкурсі читців, присвяченому Тарасу Шевченку.
Учителі-філологи залучили учнів додистаційного Всеукраїнського відкритого марафону з української мови ім. П.Яцика ( 6-А, 6-Б, 7-Б, 8-А, 8-Б, 10-А, 11-А класи).
Учитель зарубіжної літератури Пісточенко Т.Г. провела з учнями 11-А класу засідання літературного кафе «Поети – барди» з теми «Ціна життя». Діти ознайомилися із творчістю поетів-бардів, ділилися враженнями від прослуханих творів, висловлювали захоплення душевністю виконання пісень.
Протягом тижня педагоги залучали дітей до створення мовних хмаринок: «Наша мова» (Сипко Л.П., Солодка О.В.), «Власні і загальні назви» ( Веснянко Л.В.), літературних хмаринок «Хто Я ?» ( Григорчук О.О.)
До уваги здобувачів освіти була оформлена виставка стінгазет до роковин Т.Шевченка (5-7 кл.) та 150-річчя з дня народження Лесі Українки (8-10 кл). Активну участь в оформленні стіннівок узяли учні 5-а, 6-А. 6-Б, 7-Б, 8-А. 9-А та 10 кл.
Проведені мовознавчі та літературні заходи сприяли формуванню компетентності володіння державною мовою, критичного мислення, прищепленню любові до рідного слова, поезії, пісні, культури українського народу.
Учителі-філологи не тільки бездоганно підготувалися до предметного тижня, а й проявили творчу ініціативу, залучили здобувачів освіти до активної участі в заходах, спрямованих на піднесення престижу української мови серед молоді, виховання в підростаючого покоління поваги до свого народу, його культури та традицій.