З метою недопущення втягування здобувачів освіти до підривної протиправної діяльності, спрямованої на пошкодження майна військовослужбовців та вчинення терористичних актів Служба безпеки України пропонує перегляд соціального відеоролику під умовною назвою «Спали ФСБшника», а також інформує про можливість повідомляти про спроби залучення молоді ворожими спецслужбами держави-агресора до підривної діяльності проти України у спеціальному чат-боті Служби безпеки України.Недопустімо вчинення протиправних дій підлітками, зокрема тих, що підпадають під ознаки вчинення кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним Кодексом України.Минулоріч правоохоронці затримали понад 450 осіб, які за дорученням російських кураторів займалися підпалами в Україні. На наживку заробити «легких грошей» спокушалися й підлітки — учні та студенти. Тим паче, що російські спецслужби навмисно «полюють» саме на неповнолітніх в інтернеті.
Щоб запобігти біді, дорослим варто:✅ обговорювати з дітьми питання про небезпеку вербування та наслідки вчинення злочинів✅ цікавитись онлайн-активністю й колом інтернет-знайомств дітей✅ контролювати дотримання комендантської години.Діти мають знати, що знайомство в інтернеті може бути небезпечним, а співпраця з ворогом — коштувати свободи або й життя. Тому нових онлайн-знайомств ліпше уникати, а якщо вже так сталося — одразу розповідати дорослим.
Якщо ж отримано пропозицію вчинити диверсію, слід звернутися до правоохоронців:📞 за номером 102 (поліція)📲 через чат-бот «”Спали” ФСБшника» (http://t.me/spaly_fsb_bot)💻 у формі зворотного зв’язку вебсайту кіберполіції (https://ticket.cyberpolice.gov.ua).Дбаймо про безпеку дітей спільними зусиллями!
#UAразомЗа матеріалами Державної служби якості освіти України

